Zbiórka – Pomagamy Amelce usłyszeć dźwięki świata

W październiku 2022 na świat przyszła Amelka. Urodziła się z poważnymi wadami lewego uszka, o których rodzice dowiedzieli się dopiero w momencie jej narodzin. Jako rodzice marzymy tylko o jednym – przyszłości, w której będzie mogła normalnie usłyszeć cały otaczający ją świat tak jak jej rówieśnicy. Do tego jednak potrzebujemy ogromnych środków finansowych , dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc!

Nasza córeczka urodziła się z mikrocją i atrezją lewego uszka!

Mikrorcja jest wadą wrodzoną, polegającą na nieprawidłowym wykształceniu małżowiny usznej. Atrezja natomiast to rzadkie schorzenie niewykształcenia i braku przewodu słuchowego, którego konsekwencją jest niedosłuch. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jeszcze, jaki jest stan wewnętrzny ucha naszej Amelki, ponieważ jest jeszcze za mała na badania.

Amelia Jurkiewicz

Jest jednak szansa, by Amelka mogła normalnie słyszeć! Ratunkiem dla nas jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Tylko tam lekarze podejmują się operacji otwarcia kanału słuchowego i rekonstrukcji uszka! Niestety koszt takiej operacji jest ogromny. Na dzień dzisiejszy jest to kwota 106 tysięcy dolarów! Konieczny jest też dodatkowo pobyt w Stanach przez kolejne 3 tygodnie po operacji w celu kontroli uszka.

Operacja Amelki jest niezbędna, ponieważ to, że nie słyszy na lewą stronę, ciągnie za sobą szereg dodatkowych problemów w rozwoju mowy, postawy czy wzroku. Zabieg może być przeprowadzony, gdy córka skończy 4 lata. Jego olbrzymia kwota powoduje, że jak najszybciej chcemy zebrać środki na pomoc Amelce.

Amelia Jurkiewicz

Jeśli się nam uda, nasza córka będzie mogła normalnie słyszeć. Nie będzie nawet pamiętała, że urodziła się bez uszka! Jak wszyscy rodzice bardzo się martwimy o swoje dziecko i zrobimy wszystko dla jej dobra.

Leczenie i rehabilitacja Amelki już teraz kosztują bardzo dużo. Konieczne są bowiem wizyty u laryngologa, audiologa, fizjoterapeuty, logopedy. Bardzo prosimy o wsparcie dla naszej córeczki. Wspólnie możemy dać jej szansę na rozwój. Z góry dziękujemy!

Rodzice – Ola i Andrzej

About the Author

You may also like these

No Related Post

X